Roda JC
Roda JC website
Roda JC fans
Kaalheide op een fansite
Fansite
Het stadion op een fansite

Gemeentelijk Sportpark Kaalheide
Club: Roda JC
In gebruik genomen in 1950 tot 2000
Capaciteit: 21.500
Over het Gemeentelijk Sportpark Kaalheide
Voordat Roda JC in het huidige Parkstad Limburg Stadion speelde, werkte het haar wedstrijden af in het Gemeentelijk Sportpark Kaalheide. Dit oorspronkelijke voetbal en atletiekstadion is gelegen in het westelijke deel van Kerkrade.
Uiteindelijk werd het stadion voornamelijk gebruikt door Roda JC.
Net na de oorlog, in 1946, wilde men op een locatie waar een vuilstortplaats zich bevond, het stadion gaan bouwen. Aangezien er geen tegenstanders waren begon men met de voorbereidingen.
Bij het opruimen van de stortplaats werden ‘oud’ NSB’ers ingezet welke uit de gevangenis werden geplukt en s’avonds weer terug moesten.
De naam van het stadion werd gekoppeld aan de oude stortplaats, welke zich naast een kale berg bevond. En dus vandaar de benaming Kaalheide.
In 1949 werden de kleedkamers en een zittribune gebouwd, waardoor het stadion in 1950 geopend kon worden.
In dat zelfde jaar werd de Nederlandse wielerploeg kampioen in het landenklassement en werd men ‘gehuldigd’ in een bomvol ‘Gemeentelijk Sportpark Kaalheide’. Het stadion was immers uitermate geschikt door de sintelbaan welke in het stadion lag.
Anno 1975 werden de lichtmasten geplaatst en in 1992 werd de hoofdtribune gerenoveerd.
14 mei 2000 werd een memorabele dag, er werd immers de laatste officiële wedstrijd gespeeld in het stadion. De wedstrijd werd gespeeld tegen AZ uit Alkmaar en werd een 3-2 overwinning voor de mannen uit Kerkrade.
Peter van Houdt was de laatste speler van Roda JC die een doelpunt op zijn naam mocht schrijven in het Gemeentelijk Sportpark Kaalheide, maar Barry Obdam van AZ heeft daadwerkelijk de laatste treffer op naam gezet.
Kaalheide is alles behalve verlaten, de accommodatie wordt nog steeds gebruikt door het 1e elftal, de beloften en de jeugdelftallen. Voor trainingen en wedstrijden.
Ook zouden de vrouwen van de club uit Kerkrade haar wedstrijden gaan afwerken in het stadion, echter werden zij getroffen door bezuinigingen van de club en werd het vrouwen elftal opgeheven.
Sinds 9 september 2000 speeld Roda JC haar wedstrijden in het nieuwe stadion 'Parkstad Limburg Stadion'.
Laatste keer Kaalheide Kaalheide nostalgie A Tribute To......
